Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Nastały takie piękne czasy dla osób noszących okulary, że są one miłym dodatkiem, ozdobą, dopełnieniem naszej stylizacji, a nie przykrą koniecznością. Nawet największe światowe marki mają swoje linie stylistyczne w oprawkach okularowych, nie jest to już produkt czysto medyczny. W salonach optycznych zachwyca mnogość rodzajów, mamy oprawki metalowe, plastikowe, z tworzywa, mogą być pełne ramki, półpełne, lub bez ramki. To samo dotyczy kształtu, od prostokątnych po okrągłe. Jak je odpowiednio dobrać do kształtu twarzy?

Rodzaje kształtu twarzy

Aby określić swój kontur twarzy, musimy popatrzyć na swoje odbicie w lustrze ze spiętymi włosami, aby policzki i czoło były odsłonięte. Wyróżniamy następujące kształty twarzy:

Najbardziej pożądanym kształtem jest twarz owalna, gdzie najlepiej zachowane są proporcje, podbródek jest węższy niż czoło. Osoby o takim kształcie mogą wybierać dowolne okulary, więc na pewno oprawki Versace (więcej: https://iokulary.pl/pol_m_Okulary-Korekcyjne_Okulary-Korekcyjne-Versace-1219.html), lub innych znanych marek będą odpowiednie. Osoby o okrągłych twarzach powinny nosić oprawki prostokątne, kanciaste i unikać ozdobników na bokach, które jeszcze optycznie poszerzą ich twarz. Dla osób o kwadratowej lub trójkątnej twarzy idealnym rozwiązaniem będą zaokrąglone oprawki, które nieco złagodzą ostre rysy twarzy.

Wybierając się do salonu optycznego po zakup nowych oprawek dobrze jest zabrać ze sobą osobę towarzyszącą lub skorzystać z porady profesjonalnego sprzedawcy, te osoby spojrzą na nas z innej perspektywy i na pewno pomogą w podjęciu decyzji. Oprawki Versace, Ray-Ban czy innej firmy możemy dobrać również w taki sposób, by dobrze współgrały z naszym kolorem oczu czy włosów stając się przy tym niepowtarzalnym dodatkiem do naszej stylizacji. Dobrze jest też poświęcić większą ilość czasu na przymierzanie, tak abyśmy byli pewni swej decyzji.

 

Autor zdjęcia: iokulary.pl